MIDA KINKIDA 2-AASTASELE?

11-parimat kingiideed 2-aastasele lapsele

1. ROLLIMÄNGUASI

2-aastased õpivad tegevusi matkides ja korrates. Väga huvitatud on nad järgi tegema asju mida tema vanemad teevad. Sobilik kingitus selles eas on lapsele rollimänguasi. Poe mängimine, toiduvalmistamine ja - serveerimine, arsti mängimine, tööriistadega töötamine- need kõik on rollimängud. Näiteks vali puidust valmistatud komplekt, millega laps saab mängult küpsetada praepannil pannkoogi ja selle siis sobivate lisanditega serveerida. Jäätisemüüjat saab mängida vahva puidust komplektiga, kus on jäätise hoidja, pulgajäätised, jäätisekulp ja palju muud. Pastelsetes toonides tööriistavöö sobib nii poisile kui tüdrukule. 2-tele meeldivad rollimängud ja lisaks toetavad sellised mänguasjad lapse sotsiaalset arengut. Klikka siia, et vaadata meie puidust arendavate mänguasjade valikut.2. PUSLEMÄNG

Selle vahva puslemänguga õpib laps pusletükke omavahel kokku panema. Omavahel tuleb ühendada elusolend ja see mida ta sööb. Hea õpetlik Söödame Loomi puidust puslemäng on libistatava kaanega hoiukarbis, et pusletükke mugavalt hoiustada.


3. TÄHESTIKU PUSLEMÄNG

Väikesele kahesele lapsele on kindlapeale hea kingiidee kinkida tähestiku puslemäng. Laps saab värvilisi puidust tähti õigetesse kohtadesse panna ja õpib seeläbi. Tähed seisavad ka niisama eraldiseisvalt püsti, et nendega sõnu ja lauseid kirjutada. Miks mitte õpetada nii lapsele oma nimi selgeks.


4. TÕMMATAV MÄNGUASI

Sobiv kingiidee mudilasele tema arengu toetamiseks on mänguasi mida saab tõmmata. Lapsele meeldib midagi enda järel nöörist tõmmata ja vaadata, et kuidas mänguasi edasi liigub. Kindlasti tuleb jälgida, et laps endale nööriga viga ei teeks! Puidust kahe vaguniga rong, mille kahene saab ise kokku panna ning sõitma viia on üks hea kingiidee. Näiteks pastelsetes toonides loomadega rongikomplekt, millele saad ise nööri külge panna. Klikka siia, et näha suuremat valikut puidust kvaliteetsetest mänguasjadest.


5. LIHTNE MÄNGUASI

Väikelapse mänguasi peaks olema lihtne ja ei tohiks koosneda paljudest erinevatest väikestest detailidest. Seda tuleb kindlasti silmas pidada kingitust ostes. Lihtne mänguasi, mis on ilma tulede ja viledeta on lapse arengu seisukohalt parem. Lihtne mänguasi jätab mängides lapse fantaasiale rohkem ruumi ise mõelda. 
6. NÖÖRIMISPUSLE

Ilusate pastelsete toonidega nöörimispusle on keskendumist ja motoorseid oskuseid treeniv mäng. Nööri otsa tuleb lapsel lapsel laduda erinevaid kujundeid ja numbreid.


7. PUIDUST PUSLEMÄNG

Ühele tegevusele pikalt keskendumine on 2-sele endiselt keeruline. Lihtsamaid puslemänge saab siiski koos temaga juba mängida ning tema püsivust treenida.  2-ne mängib meeleldi üksi, kuid ta tunneb huvi ka teistega koos mängimise vastu. 
8. SORTEERIMISE MÄNG

Kujundite, värvide ja suuruste mõistmine muutub 2-sel ja vanematel lastel lihtsamaks. See vahva piltide sorteerimise mäng on väga mitmekülgne ning põnev. 


9. PUSLE

Hea kingiidee kaheaastasele on lihtsama raskusastmega pusled. Esimesteks pusledeks on sobivad lapsele käepäraste pealt nupukestega puidust pusled. Puidust puslega ei ole seda muret, et pusletükid katki läheksid või ära painduksid. Hea kingiidee on  2-5 pusletükist koosnevad väikesed pusled, kus peal on lapse lemmiklelude pildid. Juba tuttavaid pildikesi on lapsel tore kokku panna. Pastelsetes toonides puidust nupupusle loomadega saab mängida ka eraldi.
10. PUIDUST EHITUSKLOTSID

2-sele meeldib laduda, haamerdada ja ehitada. Kui kahesel veel ei ole puidust ehitusklotse siis võiks mõelda nende kinkimisele. Klotse on erineva kujundusega, värvilahendusega ja suurusega. Vali klotsid, millel on kaasas mugav ämber või muu hoiustamise lahendus. Lapsel on hea klotse edasi-tagasi sinna sisse laduda. Väga armsad on naturaalsetes toonides ehitusklotsid, mis on 50-osaline.11. MEMOMÄNG

Vahva kingiidee 2-sele on näiteks loogika memomäng Leia paar, Erinevad Helid memomäng või Värvide memomäng. Aitavad lapsel keskendumist treenida ning ühtlasi on väga lapsemeelse kujundusega, mis teeb mängimise lõbusaks. Need mängud on toredad ka täiskasvanutele. Saab mängida üksi või mitmekesi. Kliki siia, et valida välja lõbus mäng sünnipäevakingituseks.


Eelmine
MILLINE MÄNGUASI LAPSELE VALIDA?
Järgmine
MÄNGUASJADE OHUTUS